Anadolu ve Avrupa Yakası , İstanbul'un Tüm Semtlerine İlaçlama Hizmeti Vermekteyiz.

Bize Ulaşın: 0212 506 35 65 - 0216 396 81 81

Tarım İlacı Satışı

Fare Zehri Satışı
Jel ve Kokusuz İlacı Satışı

 

Tel: 0212 506 35 65

Anadolu: 0216 396 81 81

Gezici Servis: 0542 245 41 06

 

Böcek İlaçlama Hizmetleri

Tespih böceği ilaçlama

Biyolojisi; Gri renkte ve çok kısa ayakları vardır. Dokunulduğunda kıvrılarak top şeklini aldığı için halk arasında tesbih böceği olarak adlandırılır. Rutubetli ve sebze artığı olan her türlü yerde yaşar, mahzen ve bodrum gibi yerleri severler. Saksı bitkilerine zarar verirler

Tespih böceği yapı ve şekil olarak farklı bir canlı olup insanların yaşam alanlarında sıkça rastlanabilmektedir. Bu nedenle tespih böceği ilaçlama önemlidir. Çünkü, bir haşerenin insanlara yakınlığı, verebilecekleri zararın fazlalılığını arttırır. Bedeninin alt kısmında çok sayıda da ayakları bulunan tespih böceğinin boy ve yapısı türlerine ve beslenmesine bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak birkaç mm kadardırlar ve bazı türleri 3cm kadar olabilmektedir.

Tespih böceğinin baş kısmında küçük 2 adet gözleri bulunur ve başının üst kısmında 2 adet anteni bulunur. Dış yüzeyini ise, sert ve katmanlı bir kabuk örter. Katmanlar arası elastik bir şekildedir ve tehlike anında kendini yuvarlayarak tespih tanesi şeklini alır Adı da bu özelliğinden gelmektedir.

Tespih böceği türüne ve yaşadığı alana bağlı olarak farklı renklerde olabilirler. Genel olarak gri, kahverengi, kül rengi ve mat renklerdedir. Beslenmesinde genellikle bitkisel ürünler kullanırlar ancak bazı türleri hayvansal ürünleri yiyerek de beslenebilmektedir. Evlerimizde görüldüklerinde, gıdalarımızı tüketecekleri bilinmeli ve zamanla da maddi kayıplar oluşturabilecekleri unutulmamalıdır. Tespih böceği ilaçlama, tespih böceğinden kurtulmak için, bireysel olarak yapılacak müdahaleler sonucunda görülecek zaman kayıplarına maruz kalmamak adına uygulatılması gereken bir işlemdir. Evlerimize kadar geldiklerinde evdeki saksı çiçeklerine zarar veren tespih böceğinden kurtulmak şarttır. Aynı zamanda ev ortamında açıktaki sebze ve meyve üzerine yerleşerek bunlardan da beslenirler. Bu haşereler, bu besinleri yerken aynı zamanda bunların üzerine dışkılarını ve salyalarını da bırakırlar. Bu yolla yiyeceklerde görülen mikroplar besinlerimizi bozar ve bu mikropların insana geçer. Tespih böceği ilaçlama hizmeti alınmadığı takdirde, insanlarda ciddi sağlık sorunları ile karşılaşılması olağandır. Yaşam alanı olarak rutubetli yerlerde yaşamı tercih eden bu haşereler sıcak ve kuru havaları sevmezler. Genel olarak nemli ve pis ortamlarda daha çok görünürler. Evlerimizde, mutfakta, banyoda, lavabo kenarlarında, su boruları etrafında olmak üzere birçok kısımda rastlamak mümkün olan tespih böceği ile mücadele ihmal edildiği zaman daha fazla sorunla karşılaşılır. Ev dışında ise bu haşerelere, çatı aralarında, bodrumlarda, kömürlüklerde, depolarda, olmak kaydıyla nem oranının yüksek olduğu her kısımda rastlamak mümkündür. Bu yüzden tespih böceği ilaçlama yaptırılırken, bulunabilecekleri alanlar iyi tespit edilmelidir.

Bu haşereler geceleri daha aktif olduklarından beslenmesini ve yer değişikliğini genellikle bu zamanlarda yaparlar. Gündüzleri yuvalarında ve kenar kuytu kısımlarda pasif olarak dinlenirler.

Tespih böceği hem evdeki saksılara ve besinlerimize zarar verir hem de bizlere ciddi hastalık bulaştırır. Tespih böceklerinden kurtulmak için mutlaka tespih böceği ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekir. İlaçlama için ise, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olarak, yasal çalışan ilaçlama firmalarından randevu alınmalıdır.

TESPİH BÖCEĞİ İLE MÜCADELE
Bu haşere ,insanlara zarar verdiği için görüldüğü zaman mutlaka müdahale edilmesi gerekir. Tespih böceği ile mücadele için mutlaka profesyonel tespih böceği ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Her haşere için uygulanan ilaç ve ilaçlama yöntemi farklıdır. Tespih böceği için tercih edilen ilaçlama yöntemi, sıvıdır. Püskürtme ya da buharlama şeklinde gerçekleştirilmesi, haşerenin hangi alanda bulunması tespiti ardından belirlenir. Kokusuz ilaçlama yapıalcaksa, gıdalar saklanmalı ama alan terk edilmemelidir. Kokulu ilaçlama da ise, hem gıda ve varsa çocukların oyuncakları kaldırılmalı hem de ilaçlama sırasında, maskeli personeller dışında ortamda insanlar bulunmamalıdır. Kesinlikle eczanelerden ve sokak satıcılarından alınan ilaçlar haşerelere fayda vermez. Aksine bu ilaçlar insanları zehirleyebilir veya çevredeki diğer canlılara zarar verebilir. İlaçlama için kullanılan tüm ilaçlar, ziraat mühendisleri kontrolü altında hazırlanmaktadır. Tespih böceği ilaçlama uygulaması ise yılların tecrübesi ve bilgisine sahip elemanlarımız tarafından yapılmaktadır. Tespih böceği ilaçlamasında nelere dikkat etmeliyiz:

1 - İlaçlama mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı olan yasal ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalı.
2 - İlaçlamayı yapan kişi ilaçlama eğitimini almış uzman ve profesyonel olmalı.
3 - Kullanılan ilaçlar korsan olmamalı, ziraat mühendisleri tarafından üretilmiş olmalıdır.
4 - İlaçlama mutlaka haşere görüldüğü alanlar için uygulanmalıdır.
5 - İlaçlama öncesi ve sonrası için mutlaka ilaçlama hakkında firmanızdan bilgi ve destek alın.

Style Selector

Layout Style

Background Image